baner3.jpg

Dnia 20 października 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbył się Bal Ekologiczny, w którym udział wzięły przedszkolaki trzylatki ,,KRASNOLUDKI’’, czterolatki  ,,PSZCZÓŁKI’’ i pięciolatki  ,,MUCHOMORKI’’.

Tematem przewodnim była ekologia - tym samym bal ten był uwieńczeniem projektu ekologicznego „Środowisko chronimy, bo optymistycznie na świat patrzymy”- blok tematyczny projektu to ,,Dbamy o ekologiczny styl życia”. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały się wokalnie, w piosence pt. „Ekoludki” oraz wspólnie segregowały śmieci. Odbyła się także prezentacja oryginalnych i bardzo pomysłowych strojów ekologicznych wykonanych przez dzieci i ich rodziców, które nawiązywały do motywu przewodniego balu.

Udanej zabawie towarzyszyły liczne konkursy, występy taneczno-wokalne dzieci z każdej grupy.

Miłym akcentem Balu Ekologicznego było wręczenie przez dyrektor – p. Beatę Jankiewicz nagród za udział w konkursie „Rosnę zdrowo, bo…” i „Kolorowe Witaminki”, który był jednym z elementów projektu.

Słodki, owocowo-warzywny poczęstunek zakończył imprezę - przypominając jak ważne znaczenie dla zdrowia dzieci ma spożywanie owoców i zdrowe odżywianie.