baner8.jpg

W ramach realizowanego projektu ekologicznego „Środowisko chronimy, bo optymistycznie na świat patrzymy” we wtorek - 29 września 2015 r. - grupa „Pszczółek” i „Muchomorków” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie pojechała na wycieczkę do wrocławskiego ZOO.

Była to bardzo emocjonująca wycieczka, gdyż większość dzieci po raz pierwszy uczestniczyła w tak samodzielnej wyprawie z dala od rodziców. W ogrodzie zoologicznym dzieci miło spędziły czas na świeżym powietrzu. W tym wspaniałym miejscu przedszkolaki uzupełniały wiedzę przyrodniczą. Dzieci z wielkim zachwytem przyglądały się słoniom, żyrafom, zebrom oraz innym zwierzętom w ZOO.

Szczególne wrażenie na dzieciach wywarło Afrykarium, w którym podziwiały bogactwa fauny afrykańskiej. Sympatię dzieci zyskały małe kózki, które miały ochotę na zabawę. Podczas zwiedzania zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia, dzieciom w drodze powrotnej dopisywały humory.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wiele radości i nowych wrażeń. Było to atrakcyjne i ciekawe miejsce dla naszych przedszkolaków. Wycieczka podobała się wszystkim milusińskim, dlatego już niebawem zostanie zorganizowany kolejny ekologiczny wyjazd.