baner3.jpg

Dnia 16.11.2012 r. w ramach realizowanego cyklu zajęć o tematyce profilaktycznej, nasi uczniowie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. "Złość czarna owca wśród uczuć".

Natomiast w dniu 21.11.2012 r. w trzech grupach wiekowych odbyły się prelekcje poprowadzone przez nadkomisarza Roberta Topolskiego z Powiatowej Komendy Policji w Świdnicy. Dnia 30.11.2012 r. nadkomisarz poprowadzi warsztaty dla uczniów z klas gimnazjalnych. Spotkania dotyczyły następujących tematów:

Jak chronić się przed obcym?; Jak bezpiecznie zachować się na drodze; Odpowiedzialność prawna dzieci i młodzieży; Agresja rówieśnicza-jak sobie z nią radzić?; Cyber przemoc-zagrożeniem cywilizacyjnym; Alkohol, nikotyna, narkotyki - używki zagrażające młodzieży.

Z ogromnym zaciekawieniem dzieci wysłuchały przekazywanych im informacji. Fakt, iż spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem potwierdzają zadawane na koniec spotkania pytania do prowadzącego.

Bardzo dziękujemy Panu nadkomisarzowi Robertowi Topolskiemu za rzeczową i fachowo przeprowadzoną prelekcję dla naszych wychowanków.

V.Posłuszna-Koziałkowska- pedagog szkolny