baner4.jpg

W pochmurne, zimne i deszczowe niedzielne południe, 6 września 2015 r. w Rogoźnicy odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę agresji Niemiec na Polskę.

Wśród wielu dostojnych gości i uczestników tego podniosłego wydarzenia nie zabrakło uczniów i nauczycieli z jaroszowskiej szkoły. Poczty sztandarowe z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie reprezentowali uczniowie: KLAUDIA GOLDIAN, EMILIA HENIKE, JULIA KOWALCZYK, KATARZYNA SIEDLECKA, KACPER SIEMBRZUCH,  BARTOSZ SUS, PATRYK HOLZ, PATRYK KRYMSKI, OLIWIA LASKO, SANDRA STRUSZKA, DOMINIKA SABAT i DOMINIKA SYDOR. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Waldemar Abram i Tomasz Dziurla.

Uroczystości rozpoczęły się od Polowej Mszy Świętej, odprawionej pod przewodnictwem ks. bpa prof. dra hab. Ignacego Deca, biskupa świdnickiego. Bardzo ważnym punktem uroczystości był Apel Poległych, który wypowiedzieli w przejmujący sposób harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej ze Strzegomia.

Ostatnim punktem niedzielnych obchodów było złożenie wieńców i wiązanek przed mauzoleum przez licznie przybyłe delegacje, w tym również przez uczniów z Jaroszowa wraz z Panią Dyrektor - Beatą Jankiewicz.

Mimo brzydkiej aury, uroczystego charakteru dodawała orkiestra Wojska Polskiego i Kompania Honorowa WP z Wrocławia. Organizatorami tegorocznych uroczystości był Urząd Miejski w Strzegomiu, Muzeum Gross-Rosen oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Odbywały się one pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i biskupa świdnickiego Ignacego Deca.