baner8.jpg

Tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie zrealizowano w godzinach dopołudniowych  07.09.2015 r.

Przed trzema laty Narodowe Czytanie zostało zainicjowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego, a celami tej akcji jest popularyzacja fundamentalnych w polskiej kulturze dzieł, wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości, a także promowanie kultury żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

Podobnie jak w roku ubiegłym akcja została zorganizowana na terenie szkoły w gimnazjalnej izbie pamięci. W role narratora i bohaterów powieści wcieliły się uczennice klasy II gimnazjum – Martyna Falacińska, Daria Kisielewska i Aleksandra Perec. W nietypowej lekcji języka polskiego wzięli udział uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej i I-II gimnazjum. Koordynatorami i propagatorami przedsięwzięcia były polonistki: Bronisława Czapla, Małgorzata Januś i Monika Bytnar-Gołembiowska oraz  dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz.