baner6.jpg

"Wakacje to jest czas zastosowania wiedzy w życiu” – te słowa skierował do uczniów na zakończenie mszy świętej ks. Marek Krysiak, który otrzymał również podziękowania od dyrekcji, nauczycieli i uczniów na zakończenie roku szkolnego w Jaroszowie.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie były przygotowane dwie uroczystości. Najpierw o godz. 9.00 w sali gimnastycznej miało miejsce pożegnanie dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, następnie o godz. 10.00 rozpoczęto uroczystość dla uczniów z klas IV-VI i gimnazjum.

Podczas pierwszej uroczystości wręczono nagrody najlepszym uczniom, a byli to:

Klasa Ia - Diduszko Weronika, Pilarczyk Nikola, Kowalczyk Patrycja, Tokarz Magdalena, Ziora Oktawian, Wiraszka Julia, Machnikowski Mateusz
Klasa Ib - Soroka Julia, Zięba Hanna, Zając Martyna, Wićko Milena, Redlica Justyna, Kowalski Aleksander
Klasa II -  Drohomirecka Julia, Hordyński Jakub, Młynarski Kacpe,r Kawiak Maciej, Gajos Oliwia, Łabędzka Kornelia, Zając Jagoda, Świrska Weronika
Klasa III - Dubielczyk Adrianna, Przepłata Szymon, Peszek Hanna, Świątoniewska Wiktoria, Włodkowski Robert, Dzieniszewska Malwina, Bohonos Alicja, Kowalczyk Daria, Lasko Adam, Maicki Ernest

Tytuł „Super Klasy” w tym roku zdobyli uczniowie z klasy II wraz z wychowawczynią Barbarą Zbrożek.

Na uroczystości dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz przywitała gości: radną Rady Miejskiej w Strzegomiu – p. Krystynę Lewicką i przewodniczącą Rady Rodziców – p. Adriannę Kowalczyk, a następnie skierowała swe słowa do uczniów, życząc im rozwagi i mądrości podczas spędzania letnich dni oraz przestrzegania bezpieczeństwa, a także tego, by wszyscy wrócili wypoczęci i pełni zapału do nauki. Galę prowadziła nowo wybrana przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w gimnazjum – Wiktoria Łobodziec.

Wielkie wrażenie zrobiła na zebranych kolekcja zdobytych w minionym roku szkolnym pucharów. Podczas gali zostali wyróżnieni uczniowie, którzy ukończyli edukację otrzymując świadectwo z biało - czerwonym paskiem i nagrodę książkową. A byli to:

klasa IV – Natalia Machnikowska i Małgorzata Szczepny
klasa V – Emilia Henike, Julia Kowalczyk, Roksana Chodorowska i Klaudia Goldian
klasa VI – Zuzanna Kawiak, Sandra Guzera, Izabela Siejk, Bartosz Głód, Wioletta Kardynał, Sebastian Bohonos, Maciej Makówka i Zofia Malinowska

Natomiast  wśród wyróżnionych uczniów z klas gimnazjalnych wyróżniono:

klasa I – Martynę Falacińską i Wiktorię Łobodziec
klasa II – Dominikę Sydor, Dominikę Sabat i Michała Kebłesza

Statuetkę dla Najlepszego Absolwenta szkoły podstawowej zdobyła Zuzanna Kawiak.

Następnie wręczono listy gratulacyjne dla Rodziców nagrodzonych absolwentów:

Państwa Stelli i Bernarda Kawiak
Państwa Anety i Norberta Bohonos
Państwa Anny i Arkadiusza Kardynał
Państwa Marzeny i Eugeniusza Siejk
Pani Wioletty Głód
Państwa Edyty i Dariusza Makówka
Państwa Moniki i Ryszarda Guzera
Pani Renaty Kowalskiej

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie podziękowań dla rodziców zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły.

Wręczono także inne nagrody:

- Wiktorii Łobodziec i Dominice Sydor za pracę w Samorządzie Uczniowskim
- Amelii Skolimowskiej, Weronice Skolimowskiej, Michałowi Kebłesz i Mariuszowi Kebłesz za uzyskanie 100 % frekwencji;
- Emilii Henike za zdobycie II miejsca w Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Zbieram PET-y” i Aleksandrze Fedak za zdobycie III miejsca w tym samym konkursie;
- Piotr Kozakiewicz otrzymał nagrodę za zdobycie I miejsca w Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Zbieram  tonery”;
- Krzysztof Smyda otrzymał nagrodę za zdobycie II miejsca w Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Zbieram makulaturę”, a Natalia Machnikowska za zdobycie I miejsca w tym samym konkursie. Nagrodę dla zwycięzcy odebrała Alicja Bohonos.

Tytuł „Najlepszego Sportowca” wśród uczniów szkoły podstawowej otrzymał Paweł Markowski i Zuzanna Puzio, a w gimnazjum statuetkę „Najlepszego Sportowca” odebrała Dominika Sydor.

Pani Justyna Fedyczkowska, wspólnie z panią dyrektor, wręczyła dyplomy tym uczniom ze szkoły podstawowej, którzy wyróżnili się swoją postawa i zaangażowaniem podczas zawodów sportowych, a byli to: Roksana Chodorowska, Aleksandra Sypko, Klaudia Goldian, Krzysztof Smyda, Konrad Puchalski i Bartosz Głód.

Puchar Przechodni oraz 150 zł ufundowane przez Radę Rodziców za wygranie „Rankingu klas” otrzymali uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Bronisławą Czaplą. Ważny jest fakt, że utrzymali pozycję lidera, bo w ubiegłym roku szkolnym też cieszyli się z wygranej.

W gimnazjum Puchar Przechodni i również nagrodę pieniężną, także drugi rok z rzędu, otrzymali drugoklasiści wraz z wychowawczynią Justyną Fedyczkowską.

Na zakończenie uroczystości dokonano przekazania sztandaru szkoły podstawowej, a absolwenci, czyli szóstoklasiści podziękowali paniom dyrektorkom oraz nauczycielom za pracę i trud włożony w ich wykształcenie i wychowanie.

Miłym akcentem kończącym uroczystość, była piosenka odśpiewana przez piątoklasistów na pożegnanie swoich starszych kolegów i koleżanek.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się na ostatnie w tym roku pożegnalne spotkanie z wychowawcami.

 

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom życzymy udanych wakacji!