b1.jpg

W czwartek - 18 czerwca 2015 r. - trzecioklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z opiekunami wybrali się na swoją ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Multikina w Świdnicy, by obejrzeć pełną niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowaną opowieść o najbardziej „kumatej” żabce świata.

Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu.

Dzięki filmowi dzieci zrozumiały, że każdy ma jakieś niedoskonałości. Nie trzeba się nimi bardzo przejmować, lecz dostrzec w sobie to, co wartościowe, to rozwijać i z tego się cieszyć. Zazdrość może zniszczyć radość życia i spowodować uczucie nieszczęścia.

Po obejrzeniu filmu wszyscy oddali się swojej zbiorowej niedoskonałości, którą jest słabość do pysznych lodów. Wyjazd do kina był bardzo udany i dzieci poprosiły o kolejną wycieczkę.