baner6.jpg

We wtorek - 16 czerwca 2015 r. - w gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie przeprowadzony został Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz rachunków”. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.

 

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu zajęła się nauczycielka Małgorzata Kolano. Uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi sprytu i szybkości w bezbłędnym liczeniu.

Laureatami konkursu, czyli Mistrzami Rachowania w naszej szkole zostali:

I miejsce -  Seweryn Siejk   klasa I
II miejsce - Martyna Krzyszczak  klasa I
III miejsce - Patryk Krymski klasa II

*****************

Natomiast w środę - 17 czerwca 2015 r. - przeprowadzony został Szkolny Konkurs Geograficzny „Poznaj świat i Polskę”.

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów – ośmioro z klasy pierwszej, którzy rozwiązywali test „Poznaj Ziemię”. W tym samym czasie test „Poznaj świat” rozwiązywało pięciu uczniów z klasy drugiej. Natomiast pięciu uczniów z klasy trzeciej zmierzyło się z testem „Poznaj swój kraj”. Pytania obejmowały wiedzę i umiejętności  zawarte w podstawie programowej nauczania geografii w gimnazjum. Jednak uczeń musiał wykazać się dużą wiedzą  i umiejętnościami.

Laureatami konkursu zostali:

klasa 1  - Seweryn Siejk
klasa 2 - Michał Kebłesz
klasa 3 - Oliwia Bohonos

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.