baner8.jpg

W czwartek - 18 czerwca 2015 r. – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie Małych Mistrzów z klas pierwszych szkoły podstawowej odwiedził trener piłki nożnej Jarosław Krzyżanowski, obecny trener AKS – u Strzegom.

Dzięki współpracy z Dolnośląskim Szkolnym Związkiem Sportowym trener mógł przeprowadzić w jaroszowskiej szkole ciekawe lekcje. Pierwszoklasiści mieli
45 minutowe zajęcia, które odbyły się na sali gimnastycznej, a wykorzystany w nich sprzęt szkoła otrzymała rozpoczynając przygodę z Ogólnopolskim Programem „Mały Mistrz”.

W trakcie lekcji uczniowie przenieśli się do wioski Smerfów, gdzie wykonując różnorodne ćwiczenia zbierali „smerfowi” warzywa, chowali się przed burzą, odganiali deszcz, skakali przez przeszkody, uciekali przed wrogiem. Taka zabawa bardzo się uczniom podobała, w skupieniu słuchali poleceń i angażowali się w lekcję, jednocześnie wykazując się dużą szybkością i zwinnością.

Śmiechu było co niemiara, a wszystkim zabawom towarzyszył śpiew wesołych uczniów. Lekcja bardzo się dzieciom podobała, żałowały, że czas przeznaczony na zajęcia z trenerem tak szybko minął.