baner6.jpg

Dzieci z grupy SŁONECZEK z jaroszowskiego przedszkola, mimo, że są jeszcze małymi dziećmi, ale bardzo lubią wyzwania. W środę – 17 czerwca 2015 r. - bawiły się w kucharzy.

Sami przygotowali sobie coś do zjedzenia. Dobrze wiedzieli, że spożywanie zdrowych posiłków to podstawa, by prawidłowo się rozwijać, być silnym i nie chorować zbyt często. I właśnie dlatego przygotowały kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki.

Taka zabawa to doskonały sposób na poznanie chociażby zawodu kucharza, to także okazja do kształtowania umiejętności i wzmacniania poczucia własnej wartości, a co najważniejsze to sposób na niejadków (a takich w przedszkolu nie ma zbyt wielu).

A rodzicom przypominamy: zachęcajcie dzieci do podejmowania różnych obowiązków domowych. To nie tylko zabawa, to wdrażanie do dorosłego życia!  Być może dziecko troszkę poprzeszkadza, troszkę nabrudzi, ale na pewno bardzo dużo z tego wyniesie i nauczy się pomagania w naturalny sposób!