baner4.jpg

Dnia 23.11.2012 roku, dzieci w Przedszkolu i uczniowie klas I-III świętowali 110. urodziny PLUSZOWEGO MISIA. Miś jest przyjacielem dzieci, dlatego nie mogliśmy zapomnieć o Jego urodzinach.

W tym dniu odwiedził nas Kubuś Puchatek, który uważnie słuchał wierszyków i piosenek. Wspólnie z Kubusiem tańczyliśmy w rytm muzyki oraz bawiliśmy się w „misiowe” zabawy.

Pani Anetka z biblioteki odczytała fragment „Opowieści ze Stumilowego Lasu”- „Herbatka  o czwartej”, a następnie wszystkie dzieci wzięły udział w „Paradzie misiów” prezentując przyniesione maskotki.

Prezentacja zakończyła się wręczeniem dzieciom medali „Przyjaciel Pluszowego Misia” a następnie wszyscy zostali obdarowani słodkimi „misiowymi” ciasteczkami i galaretkami.

Na pamiątkę tego wydarzenia stanęliśmy do wspólnej fotografii z Kubusiem Puchatkiem.

Dopełnieniem dnia były zajęcia w salach: układanie misiów z części (3 latki), kolorowanie misiów (4 latki), lepienie misiów z masy solnej (5 latki), układanie „misiowych” puzzli (6 latki).

Uczniowie klas I-III mogli obejrzeć przygotowaną przez p. Basię prezentację multimedialną:

http://prezi.com/un4oparbbetl/moj-przyjaciel-mis/

http://prezi.com/bdpobl5sc4pq/pokochaj-pluszowego-misia/

oraz wzięli udział w następujących konkursach:

  1. W klasie I – Konkurs plastyczny: „Mój ulubiony miś”
  2. W klasie II – Konkurs Sztalugowy „Rysowanie misiów z zasłoniętymi oczyma”
  3. W klasie III – Konkurs wiedzy o „misiach"

Impreza udowodniła, że w świecie elektrycznych zabawek i komputerów, każde dziecko ma swojego ukochanego pluszaka, z którym się nie rozstaje.

"Na świecie mieszka wiele różnych misiów. Są misie brunatne i polarne, misie szmaciane i pluszowe, a każdy z nich jest kochany i wyjątkowy"

Barbara Zbrożek