b1.jpg

W rozgrywanym - 13.06.2015 r. - VIII Turnieju Piłki Nożnej im. Czesława Żydka drużyna z jaroszowskiej szkoły podstawowej zdobyła I miejsce. Organizatorem tej imprezy sportowej był JKS Unia Jaroszów.

W upalną sobotę na boisku Unii Jaroszów w rozgrywkach piłkarskich spotkały się cztery drużyny z: Goczałkowa, Kostrzy, Udanina i z Jaroszowa. Zawody zostały doskonale przygotowane, nie zabrakło oprawy muzycznej, profesjonalnego sędziowania, poczęstunku oraz dodatkowych atrakcji sportowych – konkursów na największą liczbę odbić piłki i strzałów do celu.

Oto tabela zawodów:

1. Jaroszów 7 8-3
2. Udanin 6 7-4
3. Goczałków 4 4-5
4. Kostrza 0 4-11

Reprezentanci z Jaroszowa spisali się na medal – wygrali turniej oraz zdobyli szereg nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Cezary Stępień. Natomiast najlepszym bramkarzem - Patryk Nowak. W konkursie na celność strzałów wyróżnienie zdobył Ernest Maicki. W konkursie na największą ilość odbić, w czołowej trójce znalazł się Jakub Głód. Upominek od organizatorów otrzymał najmłodszy zawodnik turnieju – Damian Struszka.

W jaroszowskiej drużynie panowała dobra atmosfera, chłopcy starali się wspierać na boisku i walczyli do ostatniego gwizdka. Godnie też pełnili rolę gospodarza turnieju, budując atmosferę rywalizacji sportowej w duchu fair – play. Opiekunem uczniów była nauczycielka – Justyna Fedyczkowska.