baner6.jpg

Dnia 2 czerwca 2015 r. odbył się Quiz o Patronie w ramach corocznych obchodów Korczakowskich Dni Radości, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka.

Każdą klasę reprezentowały trzyosobowe zespoły:

Klasa IV: Natalia Machnikowska, Małgorzata Szczepny, Diana Rogalska
Klasa V: Emilia Henike, Klaudia Goldian, Roksana Chodorowska
Klasa VI: Zofia Malinowska, Zuzanna Kawiak, Sebastian Bohonos

Uczniowie rywalizowali rozwiązując następujące zadania:

1. Rozsypanka wyrazowa z myśli Korczaka.
2. Ułożenie tytułów książek o Patronie i tych, które napisał Janusz Korczak.
3. Krzyżówka, w której hasła dotyczyły życia i twórczości naszego Patrona.
4. Kim był Janusz Korczak? – pozostawienie zdań prawdziwych

Rywalizacja była bardzo zacięta, klasy dopingowały swoich przedstawicieli. Nad prawidłowością przebiegu zadań czuwali nauczyciele: Bronisława Czapla i Jacek Krogel wraz z przedstawicielami poszczególnych klas: Pawłem Markowskim z klasy IV, Katarzyną Siedlecką z klasy V i Wiolettą Kardynał z klasy VI.

Punktacja wyłoniła następującą kolejność:

I miejsce klasa V
II miejsce klasa VI
III miejsce klasa IV