baner2.jpg

Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie 03.06.2015 r. mieli przyjemność gościć uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Strzegomia wraz z opiekunami.

Zaproszonych gości przywitała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, a wśród nich byli: radna Rady Miejskiej w Strzegomiu pani Krystyna Lewicka, współorganizator spotkania, kierownik WTZ, pani Sabina Kubacka oraz mieszkańcy Jaroszowa.

Goście przygotowali przedstawienie dotyczące równości i tolerancji, w którym poruszono także tematykę marzeń i chęci walki, by je spełniać. Przedstawienie miało także na celu uczczenie pamięci mieszkańca Jaroszowa – Pana Radosława Cielocha byłego uczestnika WTZ, który miał także wziąć udział w tym przedstawieniu. Inscenizacja wzruszyła niejednego, a szczególnie Rodziców - Państwa Wiesławę i Wacława Cieloch oraz siostrę Annę Abram.

Po teatralnym występie przyszła kolej na cześć warsztatową. Uczniowie wraz z uczestnikami WTZ zostali podzieleni na grupy, w których wspólnie mieli pracować nad zagadnieniami dotyczącymi osób niepełnosprawnych. Młodzież gimnazjalna mogła doświadczyć z jakimi trudnościami mogą się spotykać osoby niepełnosprawne, jakie przeszkody napotykają w życiu i  zrozumieć ich potrzeby.

Jaroszowska placówka oświatowa już drugi rok współpracuje z osobami z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu „UŚMIECH”, wielokrotnie miały okazję odwiedzać gości i przyglądać się ich codziennej pracy na warsztatach.

Goście ze Strzegomia okazali się bardzo otwartymi ludźmi. Chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Czas spędzony z uczestnikami WTZ odbył się w atmosferze dobrej zabawy, uśmiechu i wzruszeń, a uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i empatią.

To było dla nas cenne doświadczenie, które przekonało nas, że każdy z nas jest równy i ważny” – podsumowała spotkanie Katarzyna Figurska – psycholog  i opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu z Jaroszowa.