baner3.jpg

Tymi słowami Adaś z kl. IIIa szkoły podstawowej w Jaroszowie podsumował obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole.

1 czerwca 2015 r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z Jaroszowa uczestniczyli w rozgrywkach w „Zbijaka” zorganizowanych na boisku Orlik.

Rozegrali kilka meczów z jedną i z dwiema piłkami na punkty, a potem "na schodzenie". Trzecioklasiści zaprezentowali swoją szybkość i spryt, a młodsze dzieci starały się ich naśladować i celnie trafiać w zawodników przeciwnej drużyny. Sędzią głównym była wychowawczyni klasy II SP - Barbara Zbrożek, wspierana przez sędziów liniowych: panią Elżbietę Szczepanik i panią Bożenę Wilczak. Po zakończonej grze, mali sportowcy chętnie skakali na skakankach, grali w linkę, kozłowali i rzucali piłkę do kosza, a wychowawczyni klasy Ib - Dominika Pieszko ozdabiała rozbawione twarze pierwszoklasistów barwnymi wzorami.

Po zmaganiach sportowych dzieci spotkały się z policjantami, ratownikami medycznymi i strażnikami miejskimi, którzy prowadzili prelekcję o bezpieczeństwie. Mogły zajrzeć do ambulansu pogotowia ratunkowego, przymierzyć się do policyjnego motocyklu, wejść do samochodu straży miejskiej. Poprzez ćwiczenia na fantomie nabywały wiedzę i umiejętność podstawowego zachowania w stosunku do osób poszkodowanych w wypadkach.

Uwieńczeniem dziecięcego święta było grillowanie kiełbasek oraz zabawy i relaksacja w salach.