baner7.jpg

1 czerwca 2015 r. - to był szczególny dzień dla wszystkich dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie Uczniowie spędzili go aktywnie, organizując Sportowy Turniej Klas IV – VI.

 

W programie zawodów znalazły się:

1. Wyścigi rzędów (w tym sztafety, wyścigi w workach, wyścig numerów itp.).
2. Pokonywanie toru przeszkód.
3. Przeskoki przez długą skakankę na ilość przeskoków.
4. Bieg australijski.

Wszystkie konkurencje wymagały dobrej kondycji, ale także zaangażowania całego zespołu. Z tym uczniowie poradziły sobie doskonale, motywując się i walcząc do ostatniego metra.

Podsumowując wszystkie konkurencje rywalizację wygrała klasa VI, drugie miejsce zajęła klasa V przegrywając tylko 1 punktem, na trzecim miejscu uplasowali się najmłodsi, którzy pięknie walczyli i zdobywali doświadczenie startowe.

ANALIZUJĄC POSZCZEGÓLNE KONKURENCJE:

1. Wyścigi rzędów wygrała klasa VI.
2. Tor przeszkód również wygrała klasa VI.
3. W ilości skoków przez skakankę najlepsi okazali się uczniowie klasy V.
4. W biegu australijskim wśród dziewcząt zwyciężyły dziewczęta z klasy V, a wśród chłopców szóstoklasiści (zdobywając jedynie punkt więcej od czwartoklasistów)

Na szczególne słowa uznania zasługują zwycięzcy biegu australijskiego. Jest to trudny bieg, gdzie należy wykazać się dużą wytrzymałością oraz taktyką na dystansie biegowym. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

ZUZANNA PUZIO, AMELIA GAJOS, KATARZYNA SIEDLECKA,KRZYSZTOF SMYDA, PAWEŁ MARKOWSKI, MIKOŁAJ ZIORA.

Mimo upalnej, burzowej pogody wszyscy zawodnicy ukończyli turniej w dobrym zdrowiu. Po rozdaniu drobnych upominków udali się na zasłużoną kiełbaskę z grilla i napój.

To były udane zawody. Wszystkim uczestnikom należą się duże gratulacje, a wszystkim zaangażowanym w organizację podziękowania.