b1.jpg

Dnia 27 maja 2015 r. w ramach projektu edukacyjnego „PRZEZ SPORT PO ZDROWIE I SUKCES” rozegrany został Turniej Piłki Nożnej uczniów z klas III – VI.

Chłopcy z II klasy gimnazjum przygotowywali się do tego wydarzenie od dłuższego czasu. Opracowali scenariusz wydarzenia, wybrali drużyny, zapewnili poczęstunek, zorganizowali sędziów spotkań, przygotowali dyplomy i drobne upominki.

W rozgrywkach wzięły udział cztery dziesięcioosobowe drużyny prowadzone przez trenerów – chłopców z gimnazjum. Trzeba przyznać, że spisali się oni w tej roli bardzo dobrze – motywowali swoich zawodników, dopingowali, dokonywali zmian taktycznych. Do zadania podeszli bardzo profesjonalnie. Miło było patrzeć jak zebrali swoje drużyny, rozdali im jednakowe koszulki i przeprowadzili rozgrzewki przedturniejowe w grupach.

Rozgrywki odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Odbyło się 6 meczy i do końca nie było pewne kto zwycięży.

OTO WYNIKI SPOTKAŃ:

Adrian : Sebastian – 2:1
Patryk : Kacper – 3:4
Adrian : Patryk – 4:0
Sebastian : Kacper – 6:0
Adrian : Kacper – 3:1
Sebastian : Patryk – 8:0

Sędziami byli absolwenci naszej szkoły, którzy poprowadzili spotkania bardzo profesjonalnie. A znają się na rzeczy, to czynni zawodnicy miejscowego klubu Unia Jaroszów.

O poziom cukru we krwi u zawodników zadbały niezawodne mamy i ich przepyszne ciasta, które bardzo szybko znikały z talerzy.

Na turnieju swoją obecnością zaszczyciły nas Panie Dyrektorki - Beata Jankiewicz i Violetta Posłuszna-Koziałkowska, które otworzyły i zamknęły zawody, wręczyły dyplomy i drobne upominki.

Podczas meczy czynione były obserwacje pod kątem najlepszego piłkarza i najlepszego bramkarza turnieju. Po burzliwych dyskusjach najlepszym piłkarzem został PAWEŁ MARKOWSKI. Natomiast najlepszym bramkarzem PRZEMEK PYRZYŃSKI.

Należy jeszcze przedstawić piłkarzy, którzy przyczynili się do zwycięstw swoich drużyn strzelając najwięcej bramek:

Maciek Makówka – 9 strzelonych bramek
Konrad Puchalski, Krzysztof Smyda, Jakub Głód – po 4 bramki
Paweł Markowski
i Ernest Maicki – po 3 bramki.