baner8.jpg

W dniu 28 maja 2015 r. uczniowie kl. III a ze szkoły podstawowej w Jaroszowie - Alicja Bohonos i Robert Włodkowski wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym „Mały Matematyk", który odbył się w ZSP w Stanowicach.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań matematycznych  dzieci, stworzenie im możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności z innymi oraz  zachęcenie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.

W ciągu 60 minut uczniowie z klas trzecich musieli rozwiązać 30 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności, które sprawdzały nie tylko umiejętności wynikające z programu nauczania, ale głównie  były nastawione na logiczne myślenie.

Nasi reprezentanci pracowali wytrwale. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podeszli do zadań, a następnie z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Chociaż nie zajęli wysokich lokat, to jesteśmy z nich bardzo dumni. Ala i Robert otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział i życzenia sukcesów w  przyszłości.

„Środek stawki to dobre i bezpieczne miejsce na starcie konkursowych zmagań. Nie powoduje pychy i daje wiarę we własne możliwości" - podsumowała wynik naszych dzieci  jedna z mam.