baner6.jpg

Pierwszy czerwca to data znana wszystkim dzieciom na świecie – wszak to ICH ŚWIĘTO! Jaroszowskie przedszkolaki również świętowały! PIKNIK DZIECIĘCY, bo tak nazwaliśmy naszą imprezę, rozpoczął się już rano. Przedszkole przywitało dzieci kolorowymi balonami i barwnym napisem, a skoczna muzyka zachęcała do wspólnej zabawy.

 

Po śniadaniu, korzystając z ładnej pogody, dzieci wraz z opiekunami wyszły do  ogrodu, gdzie czekało wiele niespodzianek. Każdy mógł zająć się czym chciał, przy przygotowanych wcześniej stanowiskach. Można było tworzyć piękne prace plastyczne wykorzystując różne techniki, można też było robić bańki mydlane – ćwicząc przy tym aparat oddechowy, z masy solnej powstały różne „ulepianki”, a dzieci przez zabawę ćwiczyły sprawność manualną. Cały czas towarzyszyła im muzyka i zabawy taneczne dostosowane do ich wieku.

Największą atrakcją dla przedszkolaków była wizyta przedstawicieli „SŁUŻB SPECJALNYCH”: Policji, Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej, które pojawiły się w szkole. Maluszki mogły obejrzeć wozy i ich pełne wyposażenie oraz przedstawicieli z poszczególnych jednostek w mundurach. Można było wszędzie zajrzeć, dotknąć sprzętu, usłyszeć różne sygnały dźwiękowe, a nawet przymierzyć kask! Spełnieniem marzeń dzieci była możliwość siedzenia na motorze policyjnym. Bardzo dziękujemy gościom za TAAAKĄ niespodziankę.

Zakończenie pikniku było równie przyjemne, co cała uroczystość. Rodzice przygotowali dla swoich milusińskich słodkie wypieki, a nasze panie dyrektor zadbały o kiełbaski, które opieczone były na wielkim grillu. Było radośnie, ciekawie i smacznie! Ach chciałoby się więcej takich dni w przedszkolu…