baner6.jpg

Dnia 27 maja 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbył się Szkolny Konkurs „Mistrz ortografii” zorganizowany przez polonistkę - Bronisławę Czaplę.

W rywalizacji o tytuł wzięli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka wyłonieni ze wszystkich uczniów z klas IV-VI: Natalia Machnikowska, Michał Puto, Diana Rogalska, Szymon Radosz, Emilia Henike, Mateusz Brokos, Aleksandra Wnęk, Zuzanna Kawiak, Konrad Puchalski, Izabela Siejk, Katarzyna Wilczak, Sandra Guzera i Wiktoria Guzera.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali różne zadania z trudnościami ortograficznymi. Pisali tekst z lukami do uzupełnienia, układali wyrazy z liter, szukali wyrazów ukrytych w wyrazach, odgadywali wyrazy mające związek z grupą wyrazów, uzupełniali znane przysłowia, uzasadniali pisownię trudnych wyrazów, wstawiali brakujące przedrostki, pisali wielką i małą literą. Test był ciekawy i sprawdzał umiejętności ortograficzne w różnych zadaniach.

MISTRZAMI ORTOGRAFII ZOSTALI:

Natalia Machnikowska - klasa IV

Emilia Henike - klasa V

Zuzanna Kawiak - klasa VI

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.