baner2.jpg

Za mały jest świat na nasze podróże (...)" to hasło dziewiątej już edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Moja Mama”, organizowanego przez panią Poseł na Sejm RP Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10 w Wałbrzychu.

Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka, który od lat wspiera i promuje akcje na rzecz najmłodszych.

Konkurs tradycyjnie podzielono na cztery kategorie – plastyczną dla uczniów klas 0-I, plastyczną dla uczniów klas II-III, literacką i poetycką dla uczniów klas IV-VI, a także plastyczną i literacką dla uczniów szkół specjalnych powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego. W sumie w konkursie wzięło udział 56 szkół.

Tym razem młodzi adepci sztuki puścili wodze fantazji i zaplanowali wymarzoną podróż z mamą. W taką podróż udał się też KUBA HUCAŁ z kl. Ia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którego praca została wyróżniona spośród 1113 prac. Gratulujemy !