baner2.jpg

Szóstoklasiści ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie 19 maja 2015 r. reprezentowali swoją szkołę na III Gminnym Konkursie Języka Polskiego „Aby język giętki…”, który był zorganizowany przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu w Strzegomskim Centrum Kultury.

Jaroszowską szkołę reprezentowali: Zuzanna Kawiak, Zofia Malinowska i Sebastian Bohonos przygotowani przez polonistkę Małgorzatę Januś.

Konkurs miał charakter zespołowy, a zadania dotyczyły m.in. znajomości związków frazeologicznych i umiejętności napisania i wygłoszenia przemówienia. Mimo tego, że po VII konkurencji drużyna z Jaroszowa zajmowała dopiero siódme miejsce, przemówienie, wygłoszone przez rewelacyjną i bezkonkurencyjną Zosię Malinowską, spowodowało, że ostatecznie szóstoklasiści z Jaroszowa zajęli trzecie miejsce, tuż za Szkołą Podstawową ze Stanowic i PSP nr 2 w Strzegomiu, która była organizatorem potyczek językowych.

Uczniowie nagrodzeni zostali pięknymi albumami, natomiast Zosia otrzymała od Jury Nagrodę Specjalną.