baner6.jpg

W pogodne przedpołudnie - 18.05.2015 r. - na boisku ORLIK w Jaroszowie rozegrany został III Turniej Piłki Koszykowej Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców STREETBALL, który objęty był patronatem honorowym przez Panią Poseł na Sejm RP - Monikę Wielichowską oraz Pana Wiesława Kiliana – Senatora RP.

Swoją obecnością, oprócz Parlamentarzystów, zaszczycili uczestników turnieju także Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia i Pan Wiesław Witkowski – Zastępca Burmistrza Strzegomia, który dokonał uroczystego otwarcia tej imprezy sportowej. Organizatorami Turnieju był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

W zmaganiach sportowych udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z czterech gimnazjów z gminy Strzegom. Rozgrywane mecze dostarczały widzom jak zawsze wielu wrażeń, o których na bieżąco informował prowadzący spotkanie Pan Krzysztof Kalinowski – z-ca Dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury. W przerwach między meczami występowała grupa taneczna cheerleaderek „BALERINAS” z ZSP w Jaroszowie przygotowana przez nauczycielkę – Monikę Bytnar – Gołembiowską. Organizatorzy zadbali  również o to, aby każdy z zawodników mógł się posilić słodką bułką oraz wodą  mineralną.

Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz nauczyciele w-f. Wszystkie mecze były interesujące, pasjonujące i ważne, a w szczególności te ostatnie, decydujące o wygranej turnieju. Warunki pogodowe sprzyjały zmaganiom drużyn.

Tegorocznym zwycięzcą w kategorii dziewcząt  została drużyna z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, a chłopcy z Gimnazjum w Jaroszowie wywalczyli Tytuł Mistrza gminnej koszykówki.

Jaroszowskie dziewczęta wskoczyły też na podium, przegrywając tylko jednym koszem o drugie miejsce z drużyną Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu. W kategorii chłopców za naszą drużyną uplasowało się Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu oraz Gimnazjum nr 1, a tabele zamknęło Gimnazjum w Goczałkowie z najmniejszą ilością zgromadzonych punktów.

W gronie wyróżnionych, jako najlepszy koszykarz turnieju znalazł się gimnazjalista z Jaroszowa - Marcin Kołkowski.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonała Pani Monika Wielichowska – Poseł na Sejm RP, Pan Wiesław Kilian – Senator RP, Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia, Pan Wiesław Witkowski – Zastępca Burmistrza Strzegomia, Pani Beata Jankiewicz – dyrektor ZSP w Jaroszowie oraz Pan Grzegorz Luszawski – dyrektor OSiR w Strzegomiu. Miłym akcentem turnieju był wspólny występ taneczny zawodników i Gości zainicjowany przez Panią Poseł.

Kolejny turniej zakończył się powodzeniem. Wszystkim zaproszonym Gościom oraz uczestnikom i sponsorom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok. Serdeczne podziękowania należą się naszym Gościom: Pani Monice Wielichowskiej oraz Panu Wiesławowi Kilianowi, którzy ufundowali nagrody i pomimo natłoku obowiązków przybyli na nasz Turniej.

Opiekunami jaroszowskich drużyn byli nauczyciele: Justyna Fedyczkowska i Krzysztof Dziurla.