baner5.jpg

Uczeń klasy VI z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Jaroszowie – SEBASTIAN BOHONOS został wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2015”.

Konkurs odbył się 19 marca 2015 r. (wyniki ogłoszono 10 maja 2015 r.).

Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie ,,Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu.

Organizatorem centralnym w Polsce było Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu  Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Konkurs przeprowadzany był jednocześnie w 57 krajach. Ma charakter jednorazowego testu składającego się z 30 zadań o różnym stopniu trudności – 10 zadań po 3 pkt., 10 zadań po 4 pkt. i 10 zadań po 5 pkt.  Za odpowiedź błędną uczeń otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Opiekunem ucznia był nauczycielka - Małgorzata Kolano.