baner3.jpg

Pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod honorowym patronatem Poseł na Sejm R.P. pani Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej oraz w konkursie wiedzy historycznej.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego nastąpiło 5 maja 2015 r. podczas szkolnej uroczystości, na którą przybyła pani Poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz pan Wiesław Witkowski – zastępca Burmistrza Strzegomia. Organizatorem konkursu plastycznego była nauczycielka Dominika Pieszko.

Konkurs plastyczny podzielono na dwie kategorie, dla uczniów klas I-III oraz IV-VI Szkoły Podstawowej. Spośród 75 prac, jury wyłoniło w każdej kategorii po trzech laureatów i dwa wyróżnienia. Nagrody wręczyła pani poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka, pan Wiesław Witkowski – zastępca Burmistrza Strzegomia oraz dyrektor ZSP w Jaroszowie pani Beata Jankiewicz .

Nagrody ufundowane przez panią Poseł:

W KATEGORII KLAS I-III:

I miejsce - Hanna Peszek
II miejsce - Hanna Zięba
III miejsce – Weronika Świrska

Wyróżnienia przyznano za prace  wykonane przez: Oliwię Gajos i Kacpra Hordyńskiego.

W KATEGORII KLAS IV- VI:

I miejsce - Angelika Piszczór
II miejsce - Sebastian Bohonos
III miejsc - Zuzanna Kawiak

Wyróżnienia otrzymali: Izabela Siejk i Jakub Balcerek.

Do zmagań w szkolnym  konkursie wiedzy historycznej przystąpili uczniowie klas IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii Polski, procesu tworzenia Unii Europejskiej oraz wkładu narodu polskiego w budowę dziedzictwa kulturowego Europy.

Po trzech rundach jury w składzie: Małgorzata Januś, Dorota Mielcarek, Agnieszka Nowacka wyłoniło zwycięzców konkursu.

W KATEGORII KLAS IV- VI:

I miejsce - Zuzanna Kawiak
II miejsce - Sebastian Bohonos
III miejsce - Natalia Machnikowska

W KATEGORII KLAS I- III GIMNAZJUM:

I miejsce (ex aequo) - Dominiki Sabat i Aleksandra Drzewicz
II miejsce - Oliwia Bohonos

Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy I b SP pod okiem wychowawczyni -Dominiki Pieszko oraz uczniowie klasy III a SP z panią Elżbietą Szczepanik. Były akcenty polskie: recytowano wiersz „ Kto Ty jesteś”, akcenty europejskie: uczniowie zaśpiewali „Odę do radości”, a trzecioklasiści pięknie zatańczyli poloneza.

Podsumowania konkursu dokonała pani Poseł dodając, iż  bardzo ważne jest wychowanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i że nie należy zapominać o edukacji europejskiej wśród najmłodszych – co też czynimy i dziękujemy jednocześnie wszystkim uczniom za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie uroczystości,  prac konkursowych oraz opanowanie ogromnej  wiedzy potrzebnej do udziału w konkursie wiedzy.