baner7.jpg

Od wielu lat nasi uczniowie marzyli o boisku z prawdziwego zdarzenia. W poniedziałek, 19 listopada 2012 r. zaproszeni goście, uczniowie i mieszkańcy Jaroszowa wzięli udział w oficjalnym przekazaniu nowego obiektu, który powstał dzięki ogólnopolskiemu projektowi "Moje Boisko - Orlik 2012" - największemu projektowi rządowemu dla rozwoju sportu w Polsce.

Nasze zaproszenie na udział w tej uroczystości przyjęli m.in.: p. Monika Wielichowska Posłanka na Sejm RP, p. Radosław Mołoń Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, p. Zygmunt Worsa Starosta Świdnicki, p. Danuta Leśniewska Wicekurator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, p. Jerzy Bocheński zastępca dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Razem z nami byli również przedstawiciele lokalnych samorządów różnych szczebli, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych i nauczyciele.

Oficjalnego przekazania obiektu dokonał p. burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który obdarował naszych młodych sportowców siatką wypełnioną piłkami. Prezentów było oczywiście jeszcze więcej, bo wielu gości nas nimi obdarzyło. Na szczególne wyróżnienie zasługuje prezent od p. Zbigniewa Miłka i p. Michała Smółkę - przedstawicieli Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko, którzy  przekazali symboliczny czek na kwotę 1000 zł. Za pieniądze te zostanie zakupiony potrzebny sprzęt sportowy.

Jednym z wyczekiwanych przez nas punktów w programie, był mecz piłki nożnej zorganizowany przez p. Justynę Fedyczkowską, w którym wystąpili:

DRUŻYNA NIEBIESKICH
kapitan - Waldemar Abram (nauczyciel), Krystyna Lewicka (radna i wiceprezes Klubu Sportowego UNIA JAROSZÓW), Janusz Sypko (rodzic), Tomasz Krymski (rodzic), Seweryn Siejk (uczeń kl. V), Jadwiga Saruga (uczennica kl. VI), Agata Wołowiec (uczennica kl. II Gim.), Rafał Kaliciak (uczeń kl. III Gim.)

DRUŻYNA POMARAŃCZOWYCH
kapitan - Tomasz Dziurla (nauczyciel i radny), Zbigniew Kołodziej (sołtys wsi), Dariusz Makówka (rodzic), Adrianna Kowalczyk (przewodnicząca Rady Rodziców), Przemysław Sypko (uczeń kl. V), Dominika Sydor (uczennica kl. VI), Kinga Kuszaj (uczennica kl. II Gim.), Tomasz Warych (uczeń kl. III Gim.). Mecz sędziował p. Krzysztof Dziurla. Spotkanie wygrała drużyna "pomarańczowych" wynikiem 4:3.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych, goście zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany w sali gimnastycznej przez Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich oraz nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Monika Bytnar-Gołembiowska