baner4.jpg

Piątkowe  przedpołudnie - 17.04.2015 r.- w jaroszowskim przedszkolu było szczególne. Po raz pierwszy nasi podopieczni wzięli udział w FESTIWALU TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH i mogli zaprezentować na scenie swoje umiejętności aktorskie i muzyczne.

Festiwal poprowadziły uczennice ze Szkoły Podstawowej - Zofia Malinowska i Wioletta Kardynał. Pani dyrektor Beata Jankiewicz gorąco przywitała wszystkich zaproszonych gości: panią Monikę Bieżyńską – Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdnicy, przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy: panie Joannę Luterek i Annę Skwarzyńską, panią Krystynę Lewicką – radną Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz pana Zbigniewa Kołodzieja – sołtysa Jaroszowa.

Tematyka przedstawień przygotowanych przez poszczególne grupy poświęcona była zagadnieniu zdrowia i propagowaniu zdrowego stylu życia.

Jako pierwsze wystąpiły "Słoneczka", dzieci z najmłodszej grupy pod opieką p. Kamili Miklaszewskiej, w przedstawieniu pt. „Czyścioszki”, w którym poruszona została kwesta ważnej roli higieny osobistej w życiu każdego człowieka.

"Muchomorki" przedstawiły „Czerwonego Kapturka – Brudaska”, który musiał zmienić swoje nawyki higieniczne, by zyskać przyjaciół - zwierzątka. Opiekunem grupy była p. Małgorzata Bober.

A najstarsze przedszkolaki „Jagódki” pod opieką p. Anny Madej przygotowały przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia inaczej”, po którym już wiemy, jak zdrowo się odżywiać oraz czym może się skończyć jedzenie zbyt dużej ilości słodyczy.

Przepiękna scenografia i duże zaangażowanie dzieci wywołało wielki aplauz publiczności. Trzeba przyznać, że nasze pociech spisały się na medal, toteż, każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom uznania i  nagrody, a oklaskom nie było końca.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych kostiumów dla swoich dzieci.