baner2.jpg

W niedzielę - 12 kwietnia 2015 r. - grupa 7 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wraz z nauczycielami - Justyną Fedyczkowską i  Katarzyną Figurską oraz przedstawicielką Rady Rodziców – panią Beatą Goldian dołączyła do „Strzegomskiej Dwunastki” i reprezentowała gminę Strzegom w XXX Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym (Wielkopolska).

Wyjazd zorganizowany był przez społeczność „Strzegomskiej Dwunastki”, a dofinansowany przez AKS Strzegom. W tegorocznej edycji, we wszystkich biegach wzięło udział ponad 1200 uczestników. Równocześnie w biegu głównym odbyły się Mistrzostwa Polski Lekarzy - było więc podniośle, bo odgrywany był hymn narodowy.

Reprezentanci jaroszowskiej szkoły wypadli doskonale. PAWEŁ MARKOWSKI (kl. IV) wygrał swój bieg, a musiał się zmierzyć z 66 przeciwnikami. DOMINIKA SYDOR (kl. II gim.) była druga w stawce 41 uczestniczek. W swojej kategorii KLAUDIA GOLDIAN (kl. V) zajęła 19. a ZUZANNA PUZIO (kl. V) 24. miejsce na 72 uczestniczki. Chłopcy z klasy VI zajęli: KRZYSZTOF SMYDA – 13. miejsce oraz BARTOSZ GŁÓD – 17. miejsce w stawce, aż 78 zawodników. Natomiast SEBASTIAN GOLDIAN (kl. II gim.) był 14. na 59 zawodników.

To były naprawdę dobre biegi, a dodać należy, że na selektywnych i niemałych dystansach – Paweł biegł na 1 kilometr, a pozostali na 2 kilometry” – dodaje Justyna Fedyczkowska, która pobiła swój rekord życiowy na 15 kilometrów, a tym samym zajęła 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W biegu na 5 kilometrów zadebiutowała psycholog szkolna Katarzyna Figurska, która pokonała swój dystans w dobrym tempie i zajęła 12. miejsce w stawce 36 kobiet.

Pogoda była doskonała, towarzystwo wyborowe, wszechobecny duch sportowej rywalizacji, życzliwość i gościnność gospodarzy, wspaniałe wyniki sportowe – tak można podsumować wyprawę biegaczy do Wielkopolski.