b1.jpg

36 pierwszoklasistów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie 10.04.2015 r. zostało oficjalnie czytelnikami biblioteki szkolnej.

Uroczyste ślubowanie dzieci złożyły w obecności dyrektor – Beaty Jankiewicz, rodziców, bibliotekarki – Moniki Bytnar-Gołembiowskiej i dziewcząt z aktywu bibliotecznego.

Prężnie działające szóstoklasistki z aktywu bibliotecznego, przygotowały dla najmłodszych uczniów zeszyty z legitymacjami czytelniczymi, kolorowe zakładki do książek, program artystyczny, zabawę w odgadywanie postaci z bajek, no i na pamiątkę oprawione „Prośby książki”, które zostaną zawieszone na ścianach w klasach. Bibliotekarka przekazała także list do Rodziców uczniów, w którym m.in. prosiła o wsparcie działań szkoły w ramach edukacji czytelniczej, która jest niezbędna w prawidłowym rozwoju dzieci.

Z księgozbioru bibliotecznego młodzi czytelnicy korzystają już od września, ale dopiero teraz, kiedy znają już litery i potrafią samodzielnie czytać, przyszedł czas na otrzymanie oficjalne legitymacji czytelnika.

Spontaniczne reakcje pierwszaków oraz ich szczerość i pomysłowość dały wszystkim obecnym dużo pozytywnej energii i wywołały uśmiech na twarzy. Na koniec, dzieci zostały poczęstowane jabłkami i zobowiązały się wykonać plastyczne zadanie domowe w swych nowych zeszytach bibliotecznych.