baner7.jpg

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie corocznie mają okazję uczestniczyć w różnorodnych akcjach, m.in. w akcjach inicjowanych przez UNICEF.

Każde działanie charytatywne niesie za sobą „dobro” skierowane na innych.  Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci włączania się w różnorodne akcje.

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie z Jaroszowa wzięli udział w projekcie UNICEF „Gwiazdka dla Afryki", której celem było uświadomienie uczniom z jakimi problemami borykają się mieszkańcy krajów rozwijających i wskazaniu, co każdy z nas może zrobić, by zmienić tę sytuację. W ramach akcji dzieci wykonywały prezenty dla Afryki, które zostały wystawione na szkolnym Kiermaszu Bożonarodzeniowy. Za zebrane fundusze UNICEF zakupiło szczepionki dla dzieci w Sierra Leone.

W ramach tej akcji ogłoszony został przez UNICEF konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „KARTKA DLA AFRYKI", którego celem było przygotowanie pocztówki z życzeniami dla rówieśników z krajów, w których działa UNICEF. Również z Jaroszowa zostały wysłane prace na ten konkurs. Jedna z nich znalazła się wśród wybranych przez jury. Wyróżniona kartka została wykonana przez: Zuzannę Kawiak i Sandrę Guzerę - obecnie uczennice klasy VI SP.

Na konkurs przysłano kartki z całej Polski. Te, które spotkały się z najwyższym uznaniem jury konkursu zostały opublikowane w specjalnym albumie, który właśnie został wydany.