baner3.jpg

W piątek - 20 marca 2015 r. Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie zorganizowana została V Dolnośląska Gala Talentów w ramach projektu „Szkoły Odkrywców Talentów”.  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie reprezentowała uczennica klasy III SP – WIKTORIA ŚWIĄTONIEWSKA.

To już piąta edycja tego konkursu współorganizowanego przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Wiktoria zaprezentowała swój talent wokalny, śpiewając piosenkę z repertuaru Ewy Farny pt. „Razem sam na sam”. Dziewczynka od najmłodszych lat rozwija swój wokalny talent, ćwicząc pod okiem profesjonalistów. Brała także udział w licznych konkursach wokalnych.

Konkurencja podczas Gali była duża. Dzieci i młodzież ze szkół z rejonu wałbrzyskiego prezentowali różnorakie talenty: wokalne, taneczne, recytatorskie i naukowe. Wiktoria dała z siebie wszystko, emanując energią i swobodą na scenie. Na koniec występu została obsypana gromkimi brawami.

Na wyniki Gali Talentów trzeba jednak poczekać do połowy kwietnia. Trzymamy kciuki! Opiekunami Wiktorii podczas wyjazdu byli rodzice dziewczynki oraz pani Katarzyna Figurska.

Na terenie województwa dolnośląskiego 8 szkół było odpowiedzialnych za zorganizowanie Gali dla danego regionu. W sumie zostało zgłoszonych 197 uczestników, a spośród nich zostanie wybranych 10 laureatów do gali finałowej, która odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Polanicy Zdrój.