baner5.jpg

W piątek – 20 marca br. – w przeddzień Dnia Wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie już po raz trzeci została zorganizowana Gala Talentów.

W 2012 r. jaroszowska placówka otrzymała tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów” i od tego czasu, uczniowie raz w roku są nominowani przez wychowawców i nauczycieli do tego szczególnego wyróżnienia.

Uroczystego otwarcia Gali dokonała dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz, a wśród Gości byli: radna – Krystyna Lewicka i sołtys wsi – Zbigniew Kołodziej.

W tegorocznym Wiosennym Przeglądzie Młodych Talentów zostało wyróżnionych indywidualnie 23 utalentowanych uczniów ze szkoły podstawowej (od klas I do VI) i 14 gimnazjalistów. Wymieniono również uzdolnionych sportowców, którzy wraz ze swoimi drużynami godnie reprezentują szkołę w rozgrywkach gminnych i powiatowych. Na koniec wystąpiły dwie grupy taneczne: „Five Live Friends” (uczennice gimnazjum) i „Ballerinas” (uczennice szkoły podstawowej).

Przed szkolną publicznością wystąpili następujący uczniowie: Weronika Diduszko (IA SP), Julia Soroka (IB SP), Julia Drożdż i Kornelia Łabędzka (IIA SP), Nicola Kmiecik (IIIA SP), Kacper Siembrzuch (VA SP), Zofia Malinowska, Wioletta Kardynał i Izabela Siejk (VIA SP) oraz Konrad Puchalski (VIA SP) i Sandra Paliwoda (IIIA GIM.), którzy prezentowali swoje uzdolnienia plastyczne „na żywo” przed publicznością. W roli prezenterów wystąpili uczniowie klasy I gimnazjum – Wiktoria Łobodziec i Seweryn Siejk.

Prezentację multimedialną przygotowaną przez koordynatorkę projektu „Szkoły Odkrywców Talentów” – Monikę Bytnar-Gołembiowską będzie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły (www.zsp.jaroszow.pl) klikając na logo projektu.