baner5.jpg

W piątek - 13.03.2015 – w Zespole Szkolno - Przedszkolnym odbyły się warsztaty dotyczące solidarności w ramach projektu „Solidarna Szkoła”. W warsztatach wzięli udział wyznaczeni uczniowie poszczególnych klas:

Klasa V: Katarzyna Siedlecka, Emilia Henike, Weronika Skolimowska
Klasa VI: Wioletta Kardynał, Katarzyna Wilczak, Zofia Malinowska
Klasa I Gimnazjum: Paulina Kuczerka, Daria Kisielewska, Patrycja Jewuła
Klasa II Gimnazjum: Sandra Struszka, Nikola Czerniecka, Maciej Abram
Klasa III Gimnazjum: Oliwia Skolimowska, Sandra Paliwoda, Patryk Rasała.

W warsztatach wzięły także udział wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Aleksandra Fedak, Dominika Sydor, Oliwia Lasko, Oliwia Bohonos i  Julia Trestka.

Na warsztatach wolontariuszki przedstawiły prezentację dotyczącą ich dotychczasowej pracy i osiągnięć w ramach wolontariatu.

Następnie, uczniowie z poszczególnych klas pracując w grupach wykonali plakat dotyczący zagadnień związanych z solidarnością: historyczny aspekt solidarności, formy pomocy w ramach solidarności z innymi, znane organizacje zajmujące się pomaganiem oraz znane osoby, które działają w ramach akcji charytatywnych. Uczniowie wymyślali także w jaki sposób oni mogliby pomagać i jakie formy pomocy mogliby zaoferować innym.

Wynikiem prac były kolorowe plakaty, które można podziwiać na szkolnych korytarzach zarówno budynku Gimnazjum jak i Szkoły Podstawowej.

Na koniec warsztatów każdy uczeń samodzielnie wymyślał słowo jakie kojarzy mu się z solidarnością oraz formę pomocy jaką mogliby zaoferować innym potrzebującym osobom. Wszystkie pomysły uczniów zostały uwiecznione na dużym plakacie.

Każdy uczestnik warsztatów potwierdził, że nasza szkoła jest SZKOŁĄ SOLIDARNĄ! Na warsztatach obecna była pani dyrektor Beata Jankiewicz, a opiekunami warsztatów były pani Agnieszka Nowacka i Katarzyna Figurska.