baner2.jpg

Pod takim hasłem w piątek 16.11.12 r. - odbył się spektakl profilaktyczny zorganizowany dla naszych uczniów przez pedagoga szkolnego - Sylwię Chrut-Rudnicką.

Na zaproszenie pedagoga, nauczyciel Zespołu Szkół ze Strzegomia p. Ireneusz Miepariszwili, który w swojej szkole prowadzi Koło Teatralne, wraz ze swoimi uczniami przedstawił scenki tematycznie wiążące się z tytułem spektaklu. Główna przesłanka tego projektu skierowana była do młodych ludzi i dotyczyła radzenia sobie ze złością, agresją i przemocą. Złość była pokazana w różnych odcieniach i natężeniach jako niezadowolenie, irytacja, niechęć, wściekłość, furia, rozdrażnienie. Uczniowie występujący na scenie ukazali złość, która, tak jak gorączka w naszym ciele, sygnalizuje, że coś jest nie w porządku i mobilizuje organizm do obrony - dostarcza zastrzyk energii do zmiany niepożądanego stanu rzeczywistości. Jest więc bezcennym darem dla człowieka - choć trudno w to może uwierzyć...

Na zakończenie spektaklu prowadzący omówił uczniom przesłanie przedstawienia. Przekazał odbiorcom, iż złość pojawia się, gdy w naszym otoczeniu dzieje się coś, co pozostaje w sprzeczności z naszymi: potrzebami, celami, oczekiwaniami, gdy ktoś narusza nasze terytorium psychologiczne.

Sylwia Chrut-Rudnicka