baner8.jpg

Dzisiaj Słoneczka, Muchomorki i Jagódki  miały niebywałą niespodziankę! Odwiedziliśmy Panów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie, którzy opowiedzieli dzieciom wszystko o ich ciężkiej  i bohaterskiej pracy! Panowie prezentowali sprzęt i wyposarzenie samochodu strażackiego. Dzieci bardzo ucieszyły się z możliwości wejścia do wozu.

Zapoznali się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Oglądaliśmy także strój strażaka: koszarowy oraz drugi zakładany na akcje.

Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku lub innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym strażakom. Serdecznie dziękujemy za ich poświęcenie i  trud.