baner3.jpg

W Tłusty Czwartek – 12.02.2015 r. – 21 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wyjechało do teatru w Świdnicy i obejrzało przedstawienie pt. „Szukając Graala” przygotowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

Od kilkunastu już lat uczniowie z Jaroszowa biorą w spektaklach firmowanych przez wrocławski zespół. Prezentowana tematyka oraz poziom artystyczny jest zawsze dostosowany do wieku i dojrzałości uczniów.  „Szukając Graalaopowiada o tak ważnych zagadnieniach egzystencjalnych jak przyjaźń czy miłość, ukazując je w interesujący i niebanalny sposób. Na przykładzie wyborów podejmowanych przez postaci promuje wartości takie jak: honor, odwaga czy szacunek. Dzięki temu pomaga kształtować i umacniać fundamenty osobowości – czytamy w recenzji na stronie www.narodowyteatredukacji.pl

Przed spektaklem nauczycielka Monika Bytnar-Gołembiowska zorganizowała uczniom krótką lekcję historii sztuki i zaprosiła ich na spotkanie z przewodnikiem, który opowiadał o ciekawych wydarzeniach z historii gotyckiej Katedry św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

Opiekę nad uczniami sprawowała także psycholog – Katarzyna Figurska.