b1.jpg

Eliminacje gminne XX jubileuszowego Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” po raz trzeci zostały zorganizowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowie 17.02.2015 r.

W imieniu organizatorów recytatorów i ich opiekunów przywitała dyrektor ZSP w Jaroszowie – Beata Jankiewicz. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: uczniów szkoły podstawowej i uczniów gimnazjów.

W tegorocznej edycji konkursu Komisję Konkursową tworzyli: Katarzyna Wójcik – dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzegomiu, Krzysztof Kalinowski – zastępca dyrektora Strzegomskiego Centrum Kultury i Maria Kierko – emerytowana nauczycielka z  Jaroszowa.

Motywem przewodnim w tegorocznym „Pegaziku” była książka, która dominowała w dekoracji sali gimnastycznej przygotowanej przez koordynatorki konkursu nauczycielki: Monikę Bytnar-Gołembiowską i Bronisławę Czaplę.

Jury wysłuchało 19 recytacji w kategorii „młodsi” i 7 w kategorii „starsi”, a następnie wyłoniło laureatów, którzy 24 – 25 marca br. będą reprezentowali gminę Strzegom w eliminacjach powiatowych w Świdnicy. Laureatami zostali:

KATEGORIA „MŁODSI”

I miejsce - Szymon Strzesak – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stanowicach

II miejsce – Nicola Juszczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu

III miejsce – Maja Wedmańska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu

wyróżnienia – Katarzyna Lachowicz - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stanowicach

wyróżnienia – Małgorzata Szczepny - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie


KATEGORIA „STARSI”

I miejsce – Agata Nowak – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

II miejsce – Maria Soczyńska - Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

III miejsce – Jan Kubiak - Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

wyróżnienia – Alicja Krawczyk - Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

wyróżnienia – Aleksandra Drzewicz - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jaroszowie

Wyjątkowo cenne i atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez Gminę Strzegom.