baner4.jpg

Uczniowie gimnazjum w Jaroszowie wzięli udział w projekcie „Bezpieczni na feriach”.  Projekt realizowano na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa i w ramach zajęć koła „Bezpieczni w domu i w szkole”.

Uczniowie przygotowali i zaprezentowali swoim kolegom plakaty, na których wypisali zasady jakimi powinni kierować  się w czasie ferii, aby po dwóch tygodniach aktywnego wypoczynku zdrowo i bezpiecznie przystąpić do nowych obowiązków.

Wzięto  pod uwagę wszelkie możliwe sposoby spędzania wolnego czasu. Plakaty przedstawiały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, spędzania wolnego czasu nad wodą – zimą na zamarzniętych akwenach wodnych, podczas wędrówek w górach i  lasach. Gimnazjaliści zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dzieci w domu, podczas nieobecności dorosłych.

Życzymy wszystkim naszym wychowankom udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły!