baner8.jpg

W tegorocznej edycji WOŚP społeczność Jaroszowa i okolicznych wsi włączyła się w to piękne dzieło. Już po raz piąty - 11 stycznia 2015 r. -  w sali gimnastycznej został zorganizowany „sztab pomocniczy” Strzegomskiego Centrum Kultury, którego głównym pomysłodawcą był p. Tomasz Trestka – mieszkaniec Jaroszowa, a współorganizatorem Zespół Szkolno – Przedszkolny.

Przez ponad 5 godzin program imprezy, prowadzonej przez nauczycielkę Monikę Bytnar-Gołembiowską, wypełniły głównie występy dzieci z jaroszowskiej szkoły oraz pokaz ZUMBY w wykonaniu grupy prowadzonej przez instruktorkę Ewę Zapolną. Na koniec wystąpił zespół punk rockowy ERROR. Mimo wietrznej pogody udało się także przesłać tradycyjne „światełko do nieba”.

Jak zwykle mieszkańcy wsi nie zawiedli i licznie przybyli, by podziwiać występy, najpierw uczniów podczas przedstawienia jasełkowego, a później prezentacje talentów przedszkolaków, uczniów z zerówki, uczniów z klas I-III SP i piątoklasistów. Na koniec szkolnego programu artystycznego wystąpiły dziewczynki ze szkolnego Koła Tanecznego, które wspólnie z Zumbowiczkami ze Strzegomia rozgrzały publiczność gorącymi rytmami.

Występy dzieci przeplatane były licytacjami, które jak zwykle wywołały wiele emocji  wśród bardzo hojnej publiczności. Dzięki wielkiemu  zaangażowaniu licytatorów – nauczycieli z ZSP w Jaroszowie: Tomasza Dziurli i Sylwii Chrut-Rudnickiej w orkiestrowej puszcze (z samych licytacji) znalazło się 2 546 zł. Na ogólny wynik zbiórki miała wpływ również praca 10 gimnazjalistek ze szkolnego Koła Wolontariatu, które do swych puszek zebrały 2310,60 zł, a w prowadzonym przez rodziców bufecie, w którym orkiestrowi goście mogli kupić ciepłe potrawy – bigos i grochówkę oraz domowe wypieki podarowane przez, jak zwykle, niezawodnych Rodziców zebrano 909,95 zł. Po podliczeniu całej zbiórki okazało się, że w tym roku został pobity ubiegłoroczny rekord, bo podczas jaroszowskiej edycji WOŚP zebrano łącznie kwotę  5766,55 zł.

Warto zwrócić uwagę, że dzięki dobrej współpracy środowiska lokalnego z placówką oświatową, takie imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wsi i przynoszą korzyści dla wszystkich. Cieszy fakt, że jaroszowianie wykazali się empatią i zrozumieniem dla idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – jedynego takiego „zrywu narodowego” znanego od 23 lat na całym świecie.

A oto lista Sponsorów, którzy wsparli WOŚP w Jaroszowie:

Krzysztof Skolak „Fundacja Bazalt”
Strzegom Nasze Miasto - Agnieszka Gryc
Radni Rady Miejskiej: Cezary Włodarczyk, Roman Asynger
Radni Rady Powiatu:  Diana Szwed, Beata Nejman
Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz- Leszczyńska
Ewa Zapolna
Koło Gospodyń Wiejskich z Jaroszowa
Beata Michałowska – wyroby cukiernicze z Jaroszowa
Sklep Państwa Renaty i Pawła Mosór
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Jaroszów i Rusko
Tomasz Dziurla
Eugeniusz Przytuła – Mistrz Pszczelarski z Jaroszowa
Punkt Piękności Państwa Szymańskich ze Strzegomia
Zbigniew Kołodziej – sołtys wsi Jaroszów
Tomasz Trestka (współorganizator)
Jerzy i Krzysztof Trela
Zbigniew Jurgielewicz
Gabriela Siedlecka z Ruska
Państwo Maria i Jerzy Krzywda restauracja „Pod Rumakiem” w Strzegomiu
Miłosz Koba – Usługi Gastronomiczne ze Strzegomia
Renata i Jan Szafran – sklep spożywczy w Jaroszowie
Krystyna Iwanicka - sklep spożywczy w Jaroszowie
Marzena Mozgała - sklep spożywczy w Jaroszowie
Państwo Chmiel - sklep spożywczy w Jaroszowie
Państwo Dychus - sklep spożywczy w Jaroszowie
Piekarnia Państwa Tkaczyk ze Strzegomia
Aleksandra Drzewicz
Oliwia Skolimowska
Marcin Pietrzyk – Ochotnicza Straż Pożarna z Jaroszowa
Związek Strzelecki oddział Strzegom
Sabina Kołton
Agata Hecman
anonimowi darczyńcy

Organizatorzy 5. jaroszowskiej edycji WOŚP serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tej imprezy.

Zapraszamy za rok