baner3.jpg

Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,
nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią,
lecz najmilszy - wigilijny wieczór przed świętami,
jest tak piękny, taki inny - tak oczekiwany!
To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy, Bóg rodzi się w człowieku.

Każdego roku święta Bożego Narodzenia to upragniony przez wszystkich, szczególny czas śpiewania kolęd i strojenia choinki. To także czas na inscenizację jasełek bożonarodzeniowych. Bardzo ważne jest dobre przygotowanie się do świąt Narodzenia Pańskiego, aby były one przez nas naprawdę właściwie przeżyte. Aby na Boże Narodzenie nawiedziła nas bożonarodzeniowa radość z przyjścia Zbawiciela i bożonarodzeniowy pokój.

W piątkowy poranek 19.12.2014 r. duża grupa dzieci i młodzieży z koła muzyczno-teatralnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przedstawiła przed swoją publicznością, przygotowane przez katechetę - Tomasza Dziurlę, widowisko o tematyce bożonarodzeniowej pt. Oddajmy hołd Nowonarodzonemu.

W Jasełkach i Wigilii  Szkolnej uczestniczyli: pani Beata Jankiewicz - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszeni goście: ks. Marek Krysiak - Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke w Świdnicy:  pani Edwarda Mikuła (prezes), pani Teresa Koczan, pani Barbara Żuraw, pani Bogusława Jaworska, pani Helena Galewska, pan Zbigniew Kołodziej - Sołtys wsi Jaroszów, pani Krystyna Lewicka - radna Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców: pani Adrianna Kowalczyk i pani Aneta Struszka.

Ta wspaniała uczta duchowa została zakończona wspólną Wigilią Szkolną wszystkich 272 uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie i obecnych gości, w której każdy mógł spróbować tradycyjnych dań: pierogów, barszczu czerwonego, krokietów i świątecznych ciast. Uroczyste spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.