baner4.jpg

Środa - 17 grudnia - była dla wolontariuszek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie dniem odwiedzin, bo gimnazjalistki odwiedziły uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Strzegomiu, by złożyć podopiecznym i tamtejszej kadrze życzenia świąteczne.

Było to już kolejne spotkanie integracyjne z podopiecznymi WTZ-u.  Jaroszowska placówka jest szkołą solidarną, współpracującą z wieloma instytucjami, niosąc pomoc tym, którzy tego potrzebują, dzięki temu uczniowie uczą się empatii, tolerancji

i zaangażowania w pomoc innymi. Również na tym spotkaniu wolontariuszki wykazały się zaangażowaniem w pracę z innymi, pomagając uczestnikom WTZ malować świąteczne bombki, które zostaną wystawione na kiermaszu świątecznym. Organizatorzy chcą zebrać pieniądze na wycieczki edukacyjne dla podopiecznych warsztatów. Wolontariuszki wykazały się dużym talentem i kreatywnością w malowaniu bombek.

Na pożegnanie, uczestnicy warsztatów zaprosili dziewczęta na ponowne spotkanie w nowym roku.