baner7.jpg

We wtorek - 16.12.2014 r. - Zespół Szkolno - Przedszkolny  w Jaroszowie  gościł u siebie panią Monikę Drozdowską, która jest pracownikiem Nadleśnictwa Świdnica.

Pani Monika opowiedziała dzieciom o niepowtarzalnych ssakach jakimi są nietoperze. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej. Podczas prezentacji dzieci poznały poszczególne gatunki nietoperzy żyjących w Polsce oraz dobroczynne ich działanie w walce z niektórymi, niechcianymi owadami. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć malutkiego nietoperza, którego pani Monika przywiozła ze sobą do Jaroszowa.

W tej nietypowej lekcji przyrody uczestniczyły także przedszkolaki, które z wielkim zainteresowaniem oglądały nietoperza oraz odpowiadały na pytania pani Moniki, prezentując swoją wiedzę z zakresu przyrody.

Uczniowie zostali obdarowani folderami reklamującymi Nadleśnictwo Świdnica.