b1.jpg

Uczennica klasy IV SP z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie - NATALIA MACHNIKOWSKA zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  pt. „Ciekawe życie ptaków".

Konkurs organizowany był przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział w Jeleniej Górze.  Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat różnych gatunków ptaków  oraz rozwijanie umiejętności artystycznych w prezentowaniu wartości przyrodniczych.

Do konkursu zgłosiło się 58 szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego. Łączna liczba uczestników konkursu wyniosła 607 osób. Kryteriami oceny była wartość merytoryczna i artystyczna oraz pomysłowość i estetyka wykonanej pracy plastycznej.

Natalia oprócz dyplomu za zajęcie II miejsce, otrzymała ekologiczną torbę pełną nagród m. in: artystyczny zestaw plastyczny, piękną książkę o ptakach oraz grę planszową „Dokąd lecisz", kubek  z kolorowymi wizerunkami najpopularniejszych ptaków żyjących w Polsce, pendrive oraz drobne gadżety reklamujące DZPK.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12.12.2014 r. na terenie Jeleniogórskiego Oddziału DZPK.

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Las pełen niespodzianek".  Oprócz ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, nasza uczennica wraz z innymi uczestniczyła w tym dniu w zajęciach warsztatowych, podczas których dzieci wraz z opiekunami wykonywali ozdoby choinkowe i kartki świąteczne z naturalnych materiałów leśnych.