baner2.jpg

W dniu 12 grudnia 2014 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie po raz drugi zostało zorganizowane spotkanie z wyjątkowym gościem - PAWŁEM FAJDKIEM – polskim lekkoatletą specjalizującym się w rzucie młotem. Najmłodszym w historii złotym medalistą Mistrzostw Świata w Moskwie.

Niecodziennego gościa powitała dyrektor szkoły - Beata Jankiewicz. Następnie zaproszony sportowiec krótko opowiedział o sobie, a w szczególności o trudach ostatnich dni związanych z treningami w Spale. Paweł Fajdek zaproponował uczniom, żeby zadawali mu pytania na nurtujące ich tematy. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i klasy I gimnazjum chętnie i dosyć odważnie pytali. Oto niektóre z pytań:

- Od kiedy Pan trenuje rzut młotem?

- Młotem o jakiej wadze najlepiej rzuca się Panu?

- Zdobycie, którego złotego medalu kosztowało Pana najwięcej wysiłku?

- Jaką stosuje Pan dietę? Co może Pan polecić młodym sportowcom?

- Na czym polega trening (ile trzeba na to poświęcić czasu?)

- Od której klasy zaczął Pan interesować się sportem, a potem lekką atletyką?

- Czy myśli Pan o Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro?

- Ile waży Pana miły kociaczek?

- Dlaczego lubi Pan jeść gołąbki?

- Co oznacza stwierdzenie „Im dłużej leżę, tym dalej rzucam”?

W odpowiedziach na pytania padło bardzo wiele wartościowych stwierdzeń z zakresu sportu, wychowania fizycznego, prawidłowego odżywiania, zdrowego stylu życia, ciężkiej pracy na treningach, marzeń i dążeń do osiągania sukcesu oraz realizacji życiowych celów.

Paweł Fajdek powiedział: „Musisz mieć jakiś cel w życiu. Ja dziewięć lat temu stanowczo powiedziałem, że chcę być mistrzem w rzucie młotem. Bardzo ciężko pracowałem. Po 8 godzin dziennie trenowałem, nawet w soboty. Zaskoczyłem rywali niejednokrotnie dalekimi rzutami. Mam te swoje rekordy i zacząłem rzucać już młotem 20-stokilogramowym. Wychowanie fizyczne zawsze lubiłem i interesowałem się sportem. Polecam Wam ruch na świeżym powietrzu. Najlepsza jest woda i owoce. W daniach obiadowych preferuję ryż, makaron i kaszę. Przy komputerze spędzajcie jak najmniej czasu.”

Z rąk pani dyrektor Beaty Jankiewicz, nasz mistrz otrzymał podziękowanie i okolicznościową pamiątkę w związku ze zbliżającymi się świętami. Panu Pawłowi za przybycie podziękował również nauczyciel Krzysztof Dziurla, który był organizatorem tego bardzo ważnego dla uczniów wydarzenia. Później były jeszcze autografy i zdjęcia z mistrzem. Na pożegnanie, Pan Paweł obiecał, że postara się jeszcze kiedyś odwiedzić jaroszowskich uczniów.