baner8.jpg

Dzień 12 grudnia 2014 r. na stałe zostanie w pamięci całej społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie. Stało się to za sprawą uroczystego Pasowania na Pierwszoklasistę  w nowo wyremontowanym budynku Szkoły Podstawowej.

 

Zostać pełnoprawnym pierwszakiem to nie lada zadanie. Przekonać się o tym mogli uczniowie klas 1a i 1b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie oraz zaproszeni goście. Najmłodsi uczniowie pokazali że potrafią rozwiązywać zagadki i zadania zadane przez królową i króla uroczystości.

Pasowania magicznym ołówkiem dokonali Pani Dyrektor ZSP w Jaroszowie Beata Jankiewicz oraz Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia wraz z Panem Wiesławem Witkowskim – Zastępcą Burmistrza Strzegomia.

Na uroczystości obecni byli: Pani Urszula Podsiadły – Szubert – Naczelnik Wydziału Oświaty, Pan Tomasz Marczak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu, Radni Gminy Strzegom, ks. Marek Krysiak – Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie, Pani Grażyna Kuczer – Rzecznik Prasowy Gminy Strzegom, Pani Monika Bieżyńska – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy,

Pan Zbigniew Kołodziej – Sołtys wsi Jaroszów, Pan Krzysztof Kowalczyk – Przewodniczący Rady Sołeckiej w Jaroszowie, oraz przedstawiciele Rady Rodziców w Jaroszowie Pani Adrianna Kowalczyk i Aneta Struszka.

Po uroczystym ślubowaniu wszyscy udali się do budynku szkoły podstawowej, po termomodernizacji sfinansowanej ze środków Unii Europejskiej i Gminy Strzegom. Na gości oczekiwali roztańczeni i rozśpiewani uczniowie kl. II i III szkoły podstawowej. Radości i uśmiechów nie było końca, bo w końcu kto jak nie dzieci wiedzą najlepiej jak powinna wyglądać szkoła marzeń, a nasza właśnie taka jest: ciepła, kolorowa, wyposażone w najlepsze sprzęty i pomoce dydaktyczne, a przede wszystkim pełna radosnych uśmiechów uczniów co wynagradza nam wszystko.  Dlatego w imieniu dzieci, rodziców i pracowników szkoły SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!