baner3.jpg


Przygotowywali się na jego przybycie przez cały rok. Zastanawiali się czy przyjdzie jak w latach poprzednich. Czym, przyjedzie skoro nie ma śniegu? Czy zdąży akurat do naszej szkoły?  Takie pytania w dniu 06 grudnia 2014 r. można było usłyszeć na korytarzach budynków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie.

Uczniowie zarówno ci najmłodsi z przedszkola jak i najstarsi z gimnazjum wyczekiwali mikołaja. Jak co roku zaszczycił ich swoją wizytą wraz z orszakiem pomocników w osobach śnieżynek, mikołajek   a nawet diabła. O swoim przybyciu informował  brzmieniem dzwonka. Każdy z uczniów otrzymał paczkę pełna słodyczy oraz specjalną czekoladę – wyprodukowaną w fabryce słodyczy Świętego Mikołaja. Czekolady otrzymali również wszyscy pracownicy Zespołu. Radości i śpiewów wraz z Mikołajem nie było końca. Co więcej radość najmłodszych dzieci z przedszkola była podwójna, ponieważ tuż po wyjściu Mikołaja odwiedził je Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia oraz Pani Urszula Podsiadły – Szubert – Naczelnik Wydziału Oświaty i Pani Anna Góralska – Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, którzy również z okazji Mikołajek przekazali przedszkolakom słodkie podarunki za które dzieci dziękowały przepięknymi uśmiechami. Wszyscy w tym dniu w radosnych humorach wrócili do domów słysząc w oddali głos Świętego Mikołaja: „ hohohohoh do zobaczenia za rok!”