baner2.jpg

6 grudnia 2014 r. dzieci z Przedszkola w Jaroszowie od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wyczekiwanego gościa.

 


Dzieci wiedziały, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich ponieważ jak same mówiły: „Byliśmy bardzo grzeczni, słuchaliśmy naszych Pań i zjadaliśmy wszystkie posiłki".
Gość wraz z pomocnikami dotarł na czas. Gdy tylko pokazali się  w drzwiach na wszystkich buźkach pojawił się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego przedszkolaka piękną paczkę ukrytą  w wielkim worze. Były piosenki, wiersze i wspólna zabawa z Mikołajem, a także drobne upominki przygotowane przez dzieci dla wyjątkowego gościa. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja na przyszły rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

 

To jednak nie był koniec niespodzianek; niedługo po odejściu Mikołaja, w przedszkolu zjawił się pan Burmistrz Zbigniew Suchyta, w towarzystwie pani Naczelnik Wydziału Oświaty Urszuli Podsiadły - Szubert  oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty pani Anna Góralska, i podarował każdemu dziecku  pięknie ilustrowaną książeczkę z wierszem Jana Brzechwy. Dzieci w podzięce zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, i pożegnały miłych gości. Cały dzień minął w bardzo radosnej atmosferze – wszak to ŚWIĘTO nie tylko dzieci lubią  najbardziej!