baner8.jpg

Już od kilku lat uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego godnie reprezentują naszą gminę w VIII Powiatowym Konkursie Turystycznym „Polskie góry dziedzictwem kulturowym”. Konkurs zorganizowany został 29.11.2014 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy Zespole Szkół Hotelarsko - Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy.

 

Tegoroczna edycja dotyczyła Gór Kaczawskich. Swoją wiedzę zdecydowały się sprawdzić uczennice trzeciej klasy gimnazjum – ALEKSANDRA DRZEWICZ i OLIWIA SKOLIMOWSKA.

Do konkursu zgłoszonych zostało 15 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Zmagania odbywały się w dwóch etapach: test pisemny i prezentacja multimedialna. Po części pierwszej, obie dziewczyny otrzymały prawo udziału w drugiej części.

Komisja Konkursowa wysoko oceniła prezentacje gimnazjalistek. Ostatecznie Oliwia zajęła II miejsce, a  Ola – miejsce III. Dziewczęta otrzymały ciekawe i bardzo przydatne nagrody rzeczowe. Jednak najwięcej satysfakcji daje im fakt, że ich sukces zaprocentuje także dodatkowymi punktami rekrutacyjnymi do szkół ponadgimnazjalnych.

W ubiegłorocznej edycji tego Konkursu także dwoje laureatów pochodziło właśnie z Jaroszowa. Warto podkreślić fakt, że z sukcesu uczniów cieszy się najbardziej nauczyciel – Małgorzata Kolano, której praca również została doceniona. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała nauczycielka – Monika Bytnar-Gołembiowska.