baner7.jpg


Gimnazjaliści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie wzięli udział w eliminacjach powiatowych  TURNIEJU PIŁKI  KOSZYKOWEJ, który odbył się w dniu 21 listopada 2014 r. w Świdnicy.

Reprezentacja, którą tworzyli uczniowie z klas I-III, mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z gimnazjów z terenu powiatu świdnickiego. Mimo braku trzech zawodników z podstawowego składu,  nasza drużyna zajęła  IV miejsce. Chłopcy dobrze radzili sobie na parkiecie w sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy, które było gospodarzem turnieju. A oto wyniki meczów:

Gimnazjum Jaroszów: Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy (6:13)
Gimnazjum w Żarowie: Gimnazjum Jaroszów (22:2)
Gimnazjum Jaroszów: Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy (4:6)
Gimnazjum Jaroszów: Gimnazjum w Pszennie (3:2)

W eliminacjach do dalszych rozgrywek strefowych zwyciężyli gospodarze turnieju. Jak widać z powyższego zestawienia, uczniowie z Jaroszowa w bezpośrednim meczu z drużyną z Gimnazjum Nr 3 w Świdnicy ulegli, po dogrywce, tylko jednym rzutem. Gra była wyrównana, widowiskowa, a chwilami nawet fascynująca. W czasie tej sportowej imprezy panowała przyjazna atmosfera, zawodnicy zachowywali się sportowo i  grali fair play. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był trzecioklasista - MARCIN KOŁKOWSKI, który został wyróżniony pamiątkowym dyplomem.

W składzie drużyny byli: MARCIN KOŁKOWSKI, KACPER  DWORAK, MARCIN ADAMCZYK, WOJCIECH PINDRAL, PRZEMYSŁAW SYPKO, SEBASTIAN GOLDIAN. Opiekunem uczniów był Krzysztof Dziurla.