baner6.jpg


13 listopada 2014 roku w przedszkolu odbyły się zajęcia z cyklu Akademii Zdrowego Przedszkolaka pod tytułem: „Warsztaty w Krainie Zdrowia” w których uczestniczyły wszystkie dzieci, pani dyrektor Beata Jankiewicz, chętni rodzice i zaproszeni goście – przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdnicy: p. Anna Skwarzyńska i p. Joanna Luterek.

Zakres wiedzy jaką przedstawiły przedszkolaki był ogromny, a wszystkie zagadnienia dotyczyły ZDROWIA:

 

-        PIRAMIDA ŻYWIENIOWA – odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki ułożyły taką piramidę, zwiedzając po kolei krainy z produktami spożywczymi, które składały się na dany poziom piramidy. Tak więc odwiedziły: krainę pełną zbóż; warzyw i owoców; mlekiem płynącą; mięsnych i rybnych przysmaków; orzechów i tłuszczy, oraz słodyczy.

-        ZASADY HIGIENY OSOBISTEJ – znajomością tego elementu – składnika zdrowego życia, mogły pochwalić się wszystkie dzieci, wszak i w domu, i w przedszkolu czynności higieniczne powtarzane są w ciągu dnia niejednokrotnie.

-        AKTYWNOŚĆ RUCHOWA – ta na świeżym powietrzu i w sali gimnastycznej. Dzieci z radością wzięły udział w tej części zajęć, przecież ruch to ich podstawowa potrzeba. Wykorzystanie w zabawach elementów uatrakcyjniających ją (chusta animacyjna) tylko zintensyfikowała chęć zabawy u dzieci. Zrobiło się gwarno i bardzo radośnie.